Ciasto Zebra


Nie ma nic gorszego niż brak czegoś słodkiego podczas burzy! Człowiek wie, że nic nie ma ale uparcie przetrzepuje wszystkie szafki w poszukiwaniu jakiegoś batonika, ciastka albo chociaż cukierka! Dramat!

Wyżej wspomniany człowiek wpada na pomysł aby upiec ciasto i na szczęście na pierwszy rzut oka ma wszystkie składniki więc przystępuje do działania. W trakcie jednak okazuje się, że ma tylko oliwę z oliwek, która jest zielona i może dziwnie smakować lecz w desperacji decyduje się jej użyć. Wszystko idzie dobrze aż do czasu gdy odkrywa śmierdzące jajko…. i powiem Wam kochani, że człowiek nie spodziewał się, iż śmierdzące jajko może być aż tak śmierdzące !

Na szczęście po wszystkich turbulencjach ciasto zebra wyszło pyszne i nie doczekało się zdjęcia w całości 😛 a dla tych, którzy widzą za mało pasków od razu tłumaczę, że jest to zebra plamista 😉

Składniki:
5 jajek
1,5 szklanki cukru
cukier waniliowy
2,5 szklanki mąki
2 łyżeczki proszku do pieczenia
aromat waniliowy
1 szklanka wody gazowanej
0,5 szklanki oliwy
2 łyzki kakako

zebra wilczy
Przygotowanie:
Oddzielić żółtka od białek. Białka ubić, żółtka wymieszać z cukrem oraz cukrem waniliowym na jednolitą masę a następnie dodać ubite białka. Dodać mąkę, proszek do pieczenia, wodę, oliwę. Wszystko dobrze wymieszać. Podzielić ciasto na pół, do jednej połowy dodać 2 łyżki mąki do drugiej 2 łyżki kakao. Posmarować tortownicę masłem. Nalewać na środek łyżkę ciemnego a następnie jasnego ciasta (tak aby w ciemnym kółku było jasne kółko i tak na przemian). Przestrzegam przed zbytnim pośpiechem, im równiejsze kółka tym ładniejsze wyjdą paski. Piec 40 minut w 200 stopniach.
Wystrzeagać się śmierdzących jajek ;P

Ciasto Zebra gotowe! Smacznego!
zebra1

Wilczek
About me

To update Biographical Info , go to: http://yourwebsite/wp-admin/profile.php

YOU MIGHT ALSO LIKE

Paluchy z cynamonem
August 02, 2016
Ciasteczka korzenne
January 02, 2014

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *